logo
This is the
OLD website...


NEW website
available
Uživ. jméno:

Heslo:


Registrovat! (zdarma) Proč?

Výhody pro registrované uživatele

Windguru lze používat i anonymně jako "Host" ale není to příliš pohodlné... Vřele doporučuji zřídit si uživatelský účet. Registrace je zdarma, trvá přibližně 30 sekund a nemusíte při ní zadávat žádné osobní údaje. (viz "Nový uživatel" v hlavním menu). Jakmile získáte své uživatelské jméno máte možnost si windguru přizpůsobit podle vašich potřeb a využít vlastností které vám pomohou používat windguru co nejefektivněji. Budete-li si přát můžete navíc za malý poplatek získat přístup do "PRO" verze. Více o výhodách Windguru PRO(najdete zde)

Zaregistrujte se zde (zdarma)

Registrovaní uživatelé / Login

Po úspěšné registraci si Vás bude windguru pamatovat a při další návštěvě stránek vás většinou samo pozná pomocí cookie Vaše uživatelské jméno bude vidět v pravém horním rohu stránky, pokud je zobrazeno červeně znamená to že windguru ví kdo jste a vy proto můžete v menu vidět své lokality, k zobrazení budou použity vámi nastavené jednotky větru apod., to vše i bez přihlašování. Budete-li však chtít měnit vaše nastavení systém vás požádá o zadání hesla. Po úspěšném ověření hesla bude vaše uživatelské jméno zobrazeno zeleně. Pokud se ručně neodhlásíte systém vás pro jistotu odhlásí automaticky pokud s windguru přsstanete komunikovat déle než na 30 minut.

V rámci nastavení můžete měnit váš osobní profil, kontaktní email, zvolit si preferované jednotky větru, měnit heslo apod., většina základních voleb nepotřebuje dalších komentářů. Zmíníme se alespoň o hlavních možnostech:

Sestavy předpovědí

V menu je velké množství různých lokalit po celém světe, ale obvykle vás bude zajímat jen několik z nich a není moc pohodlné neustále dokola hledat v menu vaši předpověď. Zde máte možnost si pro větší pohodlí nadefinovat vlastní sestavy předpovědí - skupiny předpovědních tabulek které nejčastěji sledujete. Každá sestava může obsahovat až 20 předpovědí a sestav můžete mít kolik chcete. Vámi vytvořené sestavy pak můžete vybírat z menu "Sestavy" na hlavní stránce. Jednu sestavu si můžete označit jako výchozí a ta se pak vždy automaticky zobrazí jakmile příště vstoupíte na stránky Windguru.

Vlastní lokality

Pokud vám na hlavním seznamu předpovídaných lokalit chybí vámi vytoužené místo, můžete si ho zde sami zadat do systému a ihned sledovat jeho předpověď. Toto je dobrá volba zejména v tom případě že se jedná o nějaké místo "soukromého charakteru" (místa která si zde zadáte se nedoplňují automaticky do "oficiálního" seznamu lokalit který vidí vždy všichni uživatelé, ale i tak je lze případně najít pomocí vyhledávání). Pokud máte dojem že na veřejně dostupném seznamu chybí nějaká významná lokalita zajímavá pro řadu dalších lidí, vyplňte prosím tento formulář a já se pokusím ji časem doplnit.

Pro zadání potřebujete znát pouze zeměpisné souřadnice a časovou zónu ( důležité aby se v tabulce správně ukazoval skutečný lokální čas a případný letní čas) Zeměpisné souřadnice lze vyhledat na internetu např.: GEOnet Names Server (, www.multimap.com, , www.astro.com. Pro zjištění souřadnic můžete zkusit použít i Google Earth.

Oblíbené lokality

Pro rychlejší přístup si můžete jakoukoliv lokalitu dostupnou na Windguru přidat k oblíbeným, a to včetně vlastních lokalit ostatních uživatelů (s vyjímkou těch označených jako privátní). Možná že někdo jiný již zadal lokalitu kterou postrádáte, můžete jí zkusit najít pomocí vyhledávání a pak vložit do oblíbených (jen je třeba pamatovat na to že vlastníkem dané lokality je její autor, pokud ji zadal špatně předpověď může být nesmyslná. Pokud ji vymaže zmizí i z vašich oblíbených :-)

Modifikace větru

Tato část se týká modifikací rychlosti větru pro různé lokality, zkuste např. Nechranice. U kterékoliv lokality si každý uživatel může nadefinovat úpravu rychlosti podle předpovídaného směru větru - různé směry totiž na daném místě mohou fungovat lépe nebo hůře než předpovídá model. Modifikace lze sdílet mezi uživateli. Více informací o najdete ve zvláštní části nápovědy..

Automatické přihlašování

V uživatelském nastavení lze zapnout automatické přihlašování (Viz Nastavení -> Uživatel - 3) Nastavení -> nastavení přihlašování). Pokud si toto povolíte a při odchodu ze stránek se ručně neodhlásíte windguru vás příště automaticky přihlásí rovnou v režimu přihlášení s heslem (viz zelené uživ. jméno vpravo nahoře), tím pádem můžete rovnou měnit nastavení, psát neanonymně zprávy do fóra a v případě PRO uživatelů rovnou sledovat plné MM5 předpovědi. Automatické přihlášení se provede pomocí cookie které se posílá pouze šifrovaně přes https. Systém umožní se takto přihlašovat maximálně ze 3 různých počítačů (prohlížečů).

Upozornění! Tato možnost je na vlastní nebezpečí! Určeno pro použití na vašich domácích počítačích, vlastních noteboocích apod. Pokud budete mít autologin zapnutý a přihlásíte se z nějaké internetové kavárny, při odchodu se určitě manuálně odhlaste kliknutím na [Odhlásit] v menu napravo nahoře! Jinak se můžete příště divit kdo že vám to svévolně mění vaše pracně nadefinované lokality, edituje soukromé údaje a nastavení atd...© 2000 - 2023 www.windguru.cz | Podmínky a pravidla používání | Nápověda | Kontakt |